چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه های جهان

21 الی 25 آذر ماه 1396 در اصفهان با همراهی شرکت مهمان ایرانی برگزار شد

چهارمین دوره مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان با حضور تیم‌‌هایی از کشورهای روسیه، ترکیه، مجارستان، گرجستان، ارمنستان، رومانی، قرقیزستان، یونان و ۳ تیم از اصفهان برگزار شد. که در نهایت با قهرمانی تیم کشتی بیمه رازی استان اصفهان به مقام نخست دست یافت.

حمید بنی تمیم،نایب‌رئیس فدراسیون کشتی عصر 16 آذر ماه 1396 در نشست خبری چهارمین دوره کشتی جام باشگاه‌های جهان اظهار داشت: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته مصوب شد که مسابقات جام باشگاه‌های جهان در استان اصفهان برگزار شود.

وی افزود: با توجه به قوانین جدید مسابقات در 10 وزن برگزار شده و پیش از آغاز مسابقات وزن کشی صورت می‌گیرد، هر تیم با 10 الی 12 کشتی گیر مطرح شرکت می‌کند، این دوره از مسابقات از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و دارای کیفیت بیش‌تری نسبت به دوره‌های گذشته است.

وی درباره عدم برگزاری مسابقات کشتی آزاد در کاشان خاطرنشان کرد: حامی مالی مسابقات آزاد کاشان به دلیل عدم انجام تعهدات سبب لغو مسابقات جام باشگاه‌های جهان در این شهر شد و با توجه به زیرساخت‌های مناسب استان اصفهان و مدت کوتاه تا زمان برگزاری فکر می‌کنم بتوان به خوبی مسابقات را در اصفهان برگزار کرد.

نایب‌رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: هر تیم با 10 ورزشکار، یک مربی، یک سرمربی و یک داور در این مسابقات حاضر می‌شوند، بر اساس قوانین داوران بین‌المللی حق قضاوت در این رویداد مهم ورزشی را دارند و هر تیم موظف است یک داور همراه خود داشته باشد. تیم‌های بیمه راضی و سینا صنعت ایزه از مدعیان اصلی این دوره از مسابقات هستند و در مسابقات گذشته سینا صنعت ایزه توانسته رتبه نخست را از آن خود کند.

وی درباره تجلیل از پیشکسوتان بیان کرد: معمولاً در هر رویداد مهم ورزشی از قهرمانان پیشکسوت تجلیل می‌شود و نیز در این مسابقات از ورزشکاران پیشکسوت تجلیل می‌کنیم.

محمد مجیری رئیس هیئت کشتی اصفهان در این نشست خبری درباره مسابقات اظهار داشت: با افزایش تیم‌ها برای حضور در مسابقات، ما میزبان 12 تیم در جام باشگاه‌های جهان خواهیم بود.

وی افزود: روسیه، ترکیه، مجارستان، گرجستان، ارمنستان، رومانی، قرقیزستان، یونان و 3 تیم از اصفهان از جمله تیم‌های شرکت کننده در این رویداد مهم به رقابت می‌پردازند.

رئیس هیئت کشتی اصفهان درباره نحوه برگزاری این رقابت‌ها افزود: همکاری شهرداری اصفهان در برگزاری این مسابقات حائز اهمیت است، شور و نشاط ایجاد شده در برگزاری این مسابقات قابل وصف نیست و برنامه‌های فرهنگی متنوع نیز در برگزاری مسابقات کشتی آزاد از روز شنبه آغاز و تا آخر مسابقات ادامه دارد.

همچنین درباره نحوه خدمت‌رسانی به تماشاگران تمهیدات خوبی در نظر گرفته شده، از جمله اتوبوس رایگان و ورودی این مسابقات برای علاقه‌مندان به این رشته رایگان است.

گالری